×

Προειδοποίηση

JFolder: :files: Η διαδρομή δεν καταλήγει σε φάκελο. Διαδρομή: [ROOT]/images/stories/galleries/2013/panel_atomiko_rapid2013
×

Σημείωση

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Στην Αρχαία Ολυμπία διεξήχθησαν από 29 Αυγούστου μέχρι 1 Σεπτεμβρίου τα Πανελλήνια Ανοιχτά Ατομικά Πρωταθλήματα Rapidκαι Blitz.

Είναι η πρώτη φορά που γίνονται τα πρωταθλήματα αυτά και συμμετείχαν 56 σκακιστές & σκακίστριες στο rapid και 62 στο blitz.

Στο rapid Πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο σκακιστής του Φυσιολάτρη ΙΜ Γιάννης Γεωργιάδης και Πρωταθλήτρια η Νατάσα Παγάνογλου. Επίσης η σκακίστρια του Φυσιολάτρη Τόνια Χριστοδουλάκη κατάλαβε την 4η θέση στο πρωτάθλημα Γυναικών.

Στο blitz Πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο GM Γιάννης Νικολαΐδης και Πρωταθλήτρια η WIM Κατερίνα Παυλίδου. Ο σκακιστής μας Γιάννης Γεωργιάδης κατέκτησε την 3η θέση.