Ομαδικά παιδικά πρωταθλήματα κάτω των οκτώ & δώδεκα ετών-3ος γύρος

Συνεχίστηκαν στις 14 Μαΐου  τα Ομαδικά Παιδικά Πρωταθλήματα κάτω των 12 και κάτω των 8 ετών.

Στο πρωτάθλημα κ12 ο Φυσιολάτρης Α΄ νίκησε με 4-0 την ομάδα του Δία Πετρούπολης και βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας. Ο Φυσιολάτρης Β΄ σημείωσε την πρώτη του νίκη με το ίδιο σκορ με την ομάδα του Σ.Ο. Σαλαμίνας.

Στο πρωτάθλημα κ8  η ομάδα του Φυσιολάτρη ηττήθηκε με 2,5-0,5 από την ομάδα του Σ.Ο. Καλλιθέας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ομάδων μας:

Διαβάστε περισσότερα: Ομαδικά παιδικά πρωταθλήματα κάτω των οκτώ & δώδεκα ετών-3ος γύρος

Πρωταθλήματα βετεράνων και γυναικών Αττικής

Ξεκίνησαν τα Διασυλλογικά Πρωταθλήματα Βετεράνων και Γυναικών Αττικής, που θα διεξαχθούν με ελβετικό σύστημα 5 γύρων.

Στο Πρωτάθλημα Γυναικών συμμετέχουν 14 ομάδες και στο βετεράνων 15 ομάδες.

Στους 3 πρώτους γύρους τα αποτελέσματα των ομάδων μας ήταν:

Διαβάστε περισσότερα: Πρωταθλήματα βετεράνων και γυναικών Αττικής

Πρωταθλήματα βετεράνων και γυναικών Αττικής

Πρωτάθλημα Γυναικών

Στον 4ο γύρο του Πρωταθλήματος Γυναικών η ομάδα του Φυσιολάτρη έχασε εντός έδρας με 2-1 από την ομάδα του Α.Σ. Ασπροπύργου «Άσπρος Πύργος».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά σκακιέρα:

Διαβάστε περισσότερα: Πρωταθλήματα βετεράνων και γυναικών Αττικής

Ομαδικά παιδικά πρωταθλήματα κάτω των οκτώ & δώδεκα ετών

 1ος και 2ος γύρος

 Ξεκίνησαν στις 30 Απριλίου τα Ομαδικά Παιδικά Πρωταθλήματα κάτω των 12 και κάτω των 8 ετών.

Τα πρωταθλήματα θα διεξαχθούν με ελβετικό σύστημα 5 γύρων. Επιπλέον για το πρωτάθλημα κ12  θα υπάρχει  η διεξαγωγή τελική φάσης (final  8)  με τη συμμετοχή των 8 πρώτων ομάδων της κατάταξης. Η τελική φάση θα γίνει στις 2, 3 και 4 Ιουνίου.

Στο Πρωτάθλημα κ12 συμμετέχουν 56 ομάδες και ο Φυσιολάτρης μετέχει με 2 ομάδες και στο Πρωτάθλημα κ8 συμμετέχουν 38 ομάδες και ο Φυσιολάτρης μετέχει με 1 ομάδα.

Στις 2 πρώτες αγωνιστικές τα αποτελέσματα των ομάδων μας ήταν:

Πρωτάθλημα κ12

2ος γύρος

ΖΗΝΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Α΄  1,5-2,5           

Αγωνίστηκαν οι Κράλλης Χρήστος, Σταματίου Ροδόλφος, Καραμπέτσας Ιωάννης, Παπαδόπουλος Στυλιανός-Ορέστης

ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Β΄         2-1,5  

Αγωνίστηκαν οι Μικαελιάν Μαλβίνα, Μαυράκης Ιωάννης, Αράπκουλε Ειρήνη, Βακρινός Αντώνης

1ος γύρος

ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Α΄-Α.Ο. ΚΗΦΙΣΙΑΣ Β΄      4-0     

Αγωνίστηκαν οι Κράλλης Χρήστος, Μάλλιος Ιωάννης, Καραμπέτσας Ιωάννης, Τσουρουνάκης Μηνάς 

ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Β΄-ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ      1-3     

Αγωνίστηκαν οι Παναγόπουλος Παναγιώτης, Κατσιάρας Δημήτρης, Μαυράκης Ιωάννης,  Αράπκουλε Ειρήνη

Πρωτάθλημα κ8

2ος γύρος

Φ.Ο.Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Β΄-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ  2-1

Αγωνίστηκαν οι Βάος Ιωάννης, Χατζόπουλος Παναγιώτης, Δοντάς Κώστας

1ος γύρος

ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ-Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ           2-1

Αγωνίστηκαν οι Βάος Ιωάννης, Χατζόπουλος Παναγιώτης, Δοντάς Κώστας

Δείτε τα αποτελέσματα-βαθμολογία-κλήρωση για το πρωτάθλημα κάτω των 8 ετών

Δείτε τα αποτελέσματα-βαθμολογία-κλήρωση για το πρωτάθλημα κάτω των 12 ετών

Κύπελλο Αττικής - φάση 16

Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

 Η Φυσιολάτρης στη φάση των 16 του κυπέλλου Αττικής νίκησε εκτός έδρας με 3-1 την ομάδα του ΔΗΚΕΠ Άνω Λιοσίων και προκρίθηκε στην προημιτελική φάση.

 Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά σκακιέρα:

 Φάση 16

ΔΗΚΕΠ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ         1-3     

Μαργαρίτης Φ.-Καπνίσης Σπύρος                        1-0

Πρασσάς Γ.-Γκούμας Γιώργος                              0-1

Κυμιωνής Κ.-Κουσκούτης Αλέξανδρος                   0-1

Σαραντόπουλος Π.-Μιχελάκος Παναγιώτης            0-1     

 Δείτε τα αποτελέσματα-κλήρωση