Ομαδικά παιδικά πρωταθλήματα, γύρος 5

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ -16 ΕΤΩΝ

 ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ -12 ΕΤΩΝ

 5ος γύρος

 Στο πρωτάθλημα-16 ετών οι ομάδες του Φυσιολάτρη ηττήθηκαν και στους δυο αγώνες και η ομάδα του Φυσιολάτρη Α΄ υποχώρησε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

 Στο κύπελλο παμπαίδων -12 ετών οι ομάδες του Φυσιολάτρη σημείωσαν μια νίκη και μια ήττα και η ομάδα του Φυσιολάτρη Α΄ βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας.

 Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 5ου γύρου:

 Πρωτάθλημα -16

 ΑΙΓΛΗ ΠΑΠΑΓΟΥ Α΄-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Α΄  2,5-1,5           

 Αγωνίστηκαν οι Μάλλιος Ιωάννης, Καραμπέτσας Ιωάννης, Χαραλαμπίδης Βασίλης, Μοτσάκου Ανδρονίκη.

 Α.Σ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ «ΑΣΠΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ»-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Β΄ 4-0 α.α.

 Δείτε τα αποτελέσματα-βαθμολογία-κλήρωση

 Κύπελλο -12

 Ε.Π.Α.Σ. ΠΕΥΚΗΣ-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Α΄ 1-3     

 Αγωνίστηκαν οι Παναγόπουλος Παναγιώτης, Μέρκος Θωμάς, Κατσιαρας Δημήτρης, Αράπκουλε Ειρήνη.

 Φ.Ο.Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Β΄ 3-1

 Αγωνίστηκαν οι Τοτολίδης Ευθύμης, Βάος Ιωάννης, Χατζόπουλος Παναγιώτης, Δοντάς Κων/νος.

Δείτε τα αποτελέσματα-βαθμολογία-κλήρωση

Ομαδικά παιδικά πρωταθλήματα, γύρος 4

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ -16 ΕΤΩΝ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ -12 ΕΤΩΝ

4 νίκες για τις ομάδες του Φυσιολάτρη στον 4ο γύρο                                                                    

Με δύο νίκες στο πρωτάθλημα-16 και δυο νίκες στο κύπελλο-12 συνέχισαν οι ομάδες του Φυσιολάτρη  στις δύο παιδικές διοργανώσεις της Ε.Σ.Σ.Ν.Α.

Μετά τα αποτελέσματα αυτά η ομάδα του Φυσιολάτρη Α΄ βρίσκεται στην 1η θέση στο πρωτάθλημα παίδων -16 ετών και στην 14η θέση στο κύπελλο-12 ετών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 4ου γύρου ήταν:

Διαβάστε περισσότερα: Ομαδικά παιδικά πρωταθλήματα, γύρος 4

Ομαδικά κύπελλα "Σπ. Μπίκος" και "Λ. Δρεπανιώτης"

Μία νίκη και μια ήττα στο ξεκίνημα για το Φυσιολάτρη

Ξεκίνησαν τα Ομαδικά Κύπελλα «Σ. Μπίκος» και «Λ. Δρεπανιώτης» που θα διεξαχθούν με ελβετικό σύστημα 7 γύρων.

Στο Κύπελλο «Σ. Μπίκος» μετέχουν 39 ομάδες και στο «Λ. Δρεπανιώτης» 12 ομάδες.

Ο Φυσιολάτρης μετέχει με 1 ομάδα και στις 2 διοργανώσεις.

Η συμμετοχή στα κύπελλα αυτά δίνει την ευκαιρία αφενός στους μεγαλύτερους σκακιστές μας να προπονούνται και αφετέρου στους μικρότερους να αποκτούν εμπειρίες από τους αγώνες ενόψει και των μελλοντικών αγωνιστικών τους υποχρεώσεων.

Στον πρώτο γύρο οι ομάδες του Φυσιολάτρη συναντήθηκαν με τις ομάδες του Ε.Ε.Σ. Κορυδαλλού και στις δύο διοργανώσεις. Στο Κύπελλο «Σ. Μπίκος» η ομάδα μας νίκησε με 7-1 και στο Κύπελλο «Λ. Δρεπανιώτης» ηττήθηκε με 4,5-1,5

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά σκακιέρα:

Διαβάστε περισσότερα: Ομαδικά κύπελλα "Σπ. Μπίκος" και "Λ. Δρεπανιώτης"

Ομαδικά παιδικά πρωταθλήματα, γύρος 3

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ -16 ΕΤΩΝ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ -12 ΕΤΩΝ

3ος γύρος

Με δύο νίκες στο πρωτάθλημα-16 και δυο ήττες στο κύπελλο-12 συνέχισαν οι ομάδες του Φυσιολάτρη  στις δύο παιδικές διοργανώσεις της Ε.Σ.Σ.Ν.Α.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 3ου γύρου ανά σκακιέρα:

Πρωτάθλημα -16

ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Α΄-Σ.Ο. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    3-1

Χατζηελευθερίου Ανδρέας-Διαμαντόπουλος Λ.     1-0

Δαλαμπέκης Ιγνάτιος-Αποστολάτος Θ.                   0-1                 

Ντεληγιώργης Λευτέρης-Λιούτας Γ.                         1-0

Χαραλαμπίδης Βασίλης-Γκρόζος Α.                        1-0

Σ.Ο. ΑΙΓΑΛΕΩ-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Β΄ 0-4

Ιάλης Α.-Μάλλιος Ιωάννης                 0-1

Κλαδά Ε.-Τοτολίδης Ευθύμης          0-1

Μουζάκης Ι.-Μοτσάκου Ανδρονίκη  0-1

Σταθονίκος Λ.-Αράπκουλε Ειρήνη   0-1

Κύπελλο -12

ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Α΄-Φ.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ      1,5-2,5                       

Σταματίου Ροδόλφος-Μηναδάκης Α .                       1-0

Ντεληγιώργης Γιώργος-Γολέγος Α.                          1/2 

Μικαελιάν Μάρω-Σαμαράς Β.                                   0-1

Σπυροπούλου-Μαραγκού Ειρήνη-Λιάρος Μ.         0-1

Α.Σ. ΛΑΥΡΙΟΥ-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Β΄ 3-1

Μπαλτάς Κ.-Μέρκος Θωμάς                         0-1

Λαγωνικάκης Ι.-Βάος Ιωάννης                      1-0

Σαββίδης Γ.-Χατζόπουλος Παναγιώτης      1-0

Αναστασίου Π.-Δοντάς Κων/νος                  1-0

Δείτε τα αποτελέσματα-βαθμολογία-κλήρωση

Ομαδικά παιδικά πρωταθλήματα, γύρος 2

ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ -16 ΕΤΩΝ

ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ -12 ΕΤΩΝ

2ος γύρος

Οι ομάδες του Φυσιολάτρη συνέχισαν με μία νίκη και μια ήττα σε κάθε μια από τις δύο παιδικές διοργανώσεις της Ε.Σ.Σ.Ν.Α.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 2ου γύρου ήταν:

Κύπελλο -12

ΕΥΒΟΪΚΗ Ε.Σ.-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Α΄ 1,5-2,5

Αγωνίστηκαν οι Ντεληγιώργης Γιώργος, Παναγόπουλος Παναγιώτης, Μέρκος Θωμάς, Τοτολίδης Ευθύμης.

ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Β΄-ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Ο.Σ. 1-3

Αγωνίστηκαν οι Βάος Ιωάννης, Χατζόπουλος Παναγιώτης, Δοντάς Κων/νος, Αράπκουλε Ειρήνη

Πρωτάθλημα -16

Α.Μ.Ε.Σ. ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Α΄ 1-3

Αγωνίστηκαν οι Χατζηελευθερίου Ανδρέας, Δαλαμπέκης Ιγνάτιος, Μπαστιάνου Χρυσούλα, Ντεληγιώργης Λευτέρης.

Σ.Α.Σ. ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ Β΄ 4-0 α.α.

Δείτε τα αποτελέσματα-βαθμολογία-κλήρωση